Lew w pracy – przełożony lub podwładny

W związku z tym, że osoby spod znaku Lwa mają predyspozycje przywódcze, doskonale sprawdzają się w roli przełożonego. Trzeba zaznaczyć, że gdy piastują kierownicze stanowiska, czują, że żyją. Poza tym, swoją przewagą nad podwładnymi starają się podkreślić strojem, oczywiście markowym, pieczołowicie zaprojektowanym gabinetem, szyldem, wizytówkami, pieczątkami i nierzadko młodą, zgrabną i ładną sekretarką, zwłaszcza w przypadku szefów płci męskiej.

Na uwagę zasługuje fakt, że Lew jest podatny na pochlebstwa, dlatego przeważnie nieumiejętnie dobiera sobie personel, który mu cały czas schlebia, przytakuje,  atak naprawdę wybija się jego kosztem. Niestety, wszelkie konsekwencje za działania nieodpowiedzialnych pracowników musi ponosić on sam. A, więc kluczem do sukcesu Lwa jest właściwy dobór kadry pracowniczej, ponieważ wtedy jako doskonały przywódca, potrafi zdziałać cuda. Warto wspomnieć o tym, że jest on dobrym pracodawcą, który umie docenić zaangażowanie swoich podwładnym, bowiem nie szczędzi im nagród, pochwał czy podwyżek, jeżeli na nie zasłużą. Poza tym, nie lubi się przemęczać i często przerzuca swoje obowiązki na innych. Ponadto, nie wolno go krytykować, gdyż wtedy robi się agresywny, a że jest pamiętliwy, raczej szybko pozbędzie się pracownika, kwestującego jego pomysły czy decyzje.

Nie ulega wątpliwości, że Lew jest zdecydowanie gorszym pracownikiem niż przełożonym. Otóż, jego początki zawodowe są trudne, ponieważ nie potrafi się przystosować to tego, że musi słuchać poleceń innych osób. Bywa, iż obraża się na szefa lub współpracowników, którzy obarczają go obowiązkami, ponieważ cały czas uważa, że jest stworzony do kierowania, a nie do słuchania. Pan Lew często zmienia pracę, w szczególności gdy zaczyna od najniższych stanowisk. Aby mógł pracować w zespole, musi mieć chociaż niewielką grupę ludzi pod sobą, w związku z czym już stanowisko choćby brygadzisty podnosi jego morale, a im wyżej awansuje, tym lepiej pracuje, ponieważ wiąże się to z większą władzą.

Z pewnością, Lew powinien szukać zatrudnia w zawodach, w których może się pokazać, błyszczeć, pochwalić swoją elokwencją czy popisać nienagannymi manierami. Wśród zalecanych zawodów możemy tu wymienić: przedstawiciela handlowego, rzecznika prasowego, marketingowa czy PR-owca. Oprócz tego, jak każdy Lew jest spragniony pochwał, dlatego pracodawca nie może o nich zapomnieć, gdy na nie zasługuje. W innym wypadku szybko się zniechęca, gdy widzi, że jego trud nie jest doceniony. Ponadto, potrafi pracować ciężko, gdy ma przed sobą realną perspektywę awansu, ponieważ Lew lubi wyzwania.