Słabe strony Lwów

Nie ulega wątpliwości, że największą słabością Lwów jest chęć narzucenia innym swojego stylu życia, zdania czy sposobu myślenia. Poza tym, jako indywidualiści nie potrafią przystawać się do ogółu i bardzo źle im się współpracuje w zespole, w związku z czym nie integrują się z klasą, współpracownikami i dlatego czasem odbierane są jako samotnicy czy nawet dziwolągi. Niestety, Lwy są niesamowicie uparte, nie lubią zmieniać zdania, nigdy nie przyznają się do błędów, ponieważ są przekonane o własnej nieomylności.

Oprócz tego, cechuje ich chęć dominacji, zaimponowania innym za wszelką cenę, w związku z czym lubią wszelkiego rodzaju drogie gadżety i cenią sobie luksus. Ponadto, poruszają się w sposób niemalże teatralny, a ich mimika i gestykulacja są wyreżyserowane, bowiem w ich życiu nic nie może być dziełem przypadku, tylko wszystko musi być dobrze przemyślane, wręcz zaplanowane. Niektórzy uważają, że ich zachowanie jest sztuczne, na pokaz i nie za chętnie przebywają w ich towarzystwie, zwłaszcza gdy cenią sobie u innych osób naturalność i spontaniczność. Warto też wspomnieć o tym, że Lwy uwielbiają być  centrum uwagi, a więc gdy im się nie udaje być gwiazdą towarzystwa, szybko zmieniają znajomych na takich, którym imponuje ich zachowanie.

Na uwagę zasługuje fakt, że osoby spod znaku Lwa są przewrażliwione na swoim punkcie i przejmują się tym, co inni o nich myślą. Oczywiście, ważne są dla nich pochlebne opinie, które nie zawsze muszą być zgodne z prawdą, byle były tylko pozytywne, wtedy Lwy są w siódmym niebie. Trzeba zaznaczyć, że mają również tendencję do samouwielbienia. Nie słuchają też innych, a swoich przeciwników są w stanie zniszczyć bez najmniejszych skrupułów. Nie zapominamy o tym, że cechuje je duża gwałtowność oraz impulsywność i dlatego na pewno nigdy nie zrobią kariery jako dyplomaci, tym bardziej że wszelkie rozmowy z Lwami na jakikolwiek temat są niezwykle trudne, bo przecież one wiedzą wszystko najlepiej.

Z pewnością, są one również dumne i nie lubią prosić innych o pomoc, nawet gdy jej potrzebują, ponieważ to godziłoby w ich honor. Niestety, Lwy są jeszcze wygodne i często myślą o tym, jak zrzucić swoje obowiązki na innych. Natomiast same marzą tylko o przepychu i cały czas obmyślają plan, jak zdobyć fortunę, ale się przy tym nie narobić. Bywa, że Lwy są naiwne i wierzą innym, zwłaszcza gdy im schlebiają i mówią to, co chcą usłyszeć na swój temat, bowiem są łakome pochlebstw. Otwierają się im oczy, wtedy kiedy jest zbyt późno i muszą ponosić konsekwencje swym nieprzemyślanych decyzji, np. zmuszone są spłacać kredyty osób, które poręczyli.