Zalety osób spod znaku Lwa

Według wielu astrologów osoby spod znaku Lwa mają predyspozycje do tego, aby odegrać ważną rolę w społeczeństwie. Przede wszystkim, to urodzeni władcy, którzy mogą pociągnąć za sobą tłumy. Oczywiście, posiadają charyzmę, wewnętrzną siłę i blask, dlatego przyciągają ludzi do siebie niczym magnez. Otóż, nierzadko bywają też duszą towarzystwa, ponieważ potrafią zabawiać innych swymi opowieściami, niekoniecznie prawdziwymi, ale za to niezwykle barwnymi.

Ponadto, ich ogromną zaletą jest prawdomówność. Nie potrafią obwijać w bawełnę, mówią prosto z mostu, co myślą i brzydzą się obłudą. Cenią sobie szczerość i uczciwość w każdej sferze życia, zwłaszcza w pracy i w rodzinie. Nigdy nie usprawiedliwiają kłamstwa i nie chcą mieć do czynienia z oszustami. Chociaż zazwyczaj są wyniosłe, to nierzadko bywają naiwne i dlatego wierzą innym, gdy mówią, że potrzebują ich pomocy. Niestety ich ogromna wiara w ludzi i ich szczere intencje, nie zawsze się dla nich dobrze kończą, bo nierzadko stają się ofiarą naciągaczy, którzy żerują na ich dobrym sercu. Trzeba też powiedzieć o tym, że Lwy nigdy nie przypatrują się biernie krzywdzie drugiego człowieka i zawsze są gotowe publicznie stanąć w jego obronie.

Osoby spod znaku Lwa posiadają przeważnie zdolności organizatorskie, w związku z czym często się im powierza organizację różnych imprez i obiektywnie należy przyznać, że z tym zadaniem radzą sobie bez trudu. Nie zapominamy także o tym, że Lwy na ogół są wierne i rzadko dopuszczają się zdrady, ponieważ nie leży ona  w ich charakterze. Brzydzą się podłością, bowiem uważają ją za jedną z najgorszych cech ludzkich. Posiadają także ogromne poczucie sprawiedliwości i wytrwale walczą o to, by winni zostali ukarania za wyrządzone krzywdy. Na uwagę zasługuje fakt, że Lwy są też samodzielne, potrafią poradzić sobie w różnych sytuacjach i dać radę sobie z ciężkimi problemami, ponieważ zawsze nastawione są na sukces, a porażka jest im obca. Dlatego zawsze walczą do końca, nigdy się nie poddają, aż uda im się osiągnąć zamierzony cel.

Oprócz tego, są wielkimi optymistami i uśmiech nie schodzi z ich twarzy. Kolejną ich zaletą jest tolerancja, zarówno religijna jak i narodowościowa. Przede wszystkim, są otwarte na ludzi i świat, cieszą się życiem i nie tracą czasu na zamartwianie się tym, co będzie jutro. Wbrew pozorom są także łagodne i ciepłe, potrafią też każdego pocieszyć i zarazić swoim optymizmem. Osoby spod znaku Lwa są również rodzinne, w związku z czym dbają o swoich bliskich i troszczą się o nich oraz niechętnie opuszczają swoje gniazdko domowe na dłuższy okres.